کاشت مو در تبریز سؤالات رایج

سؤالات رایج

۱- آیا مصرف قرص فیناستراید باعث عقیمی در مردان میشود؟کاشت مو در تبریز

کاشت مو در تبریز: قرص فیناستراید از حدود سال ۱۹۹۶ تا کنون در دنیا درحال مصرف است و هیچ گونه گزارشی مبنی بر عقیم شدن افراد مصرف کننده وجود ندارد .
اصولا این دارو به هیچ وجه سبب عقیم شدن نمیشود و فقط ممکن است سبب کاهش موقت میل جنسی شود که پس از مدتی بهبود می یابد.

۲- چند روز پس از عمل در صورتی که خونریزی نداشته باشد میشود اسپیرین خورد وسیگار کشید؟

کاشت مو در تبریز: در مورد اسپرین باید از ۷ تا ۱۰ روز قبل از عمل اسپرین قطع شده و بهتر است تا ۴ روز بعد از عمل نیز خورده نشود اما چنانچه فردی مجبور باشد میتواند بعد از عمل شروع به خوردن نماید . در مورد سیگار هم بهتر است چند هفته قبل از عمل کشیده نشود و به خاطر افزایش خون رسانی توصیه به نکشیدن سیگار تا ۴ ماه بعد از عمل میشود .

۳- آیا اگر فردی کاشت مو انجام دهد موهای کاشته شده دوباره ریزش خواهدکرد؟

کاشت مو در تبریز: چنانچه مو از قسمت درست برداشت شود و روش کار هم علمی و صحیح باشد و موها در محیط مناسب نگهداری شوند امکان ریزش وجود ندارد.

۴- ایا مصرف قرص فیناستراید سبب ژینکو ماستی ( بزرگی سینه ) در مردان میشود؟

کاشت مو در تبریز: بله مصرف فیناستراید میتواندد سبب بزرگی سینه در مردان شود و کاهش دوز ان عوارض ان را کم نمیکند.

۵- برای کاشت مو از زمان عمل تا زمانی که به نتیجه نهایی برسم حدودا چقدر طول میکشه؟

کاشت مو در تبریز: نتیجه کامل و نهایی کاشت مو حداکثر بعد از یکسال تا یکسال و سه ماه بعد از کاشت ظاهر میشود.ولی فرم جاافتاده مو از ماه نهم مشخص میشه.

۶- هزینه کاشت مو و زمان انجام عمل تقریبا جقدر است؟

کاشت مو در تبریز: هزینه کاشت مو بر اساس روش کاشت و تعداد تار موی مورد نیاز میباشد . از نظر زمان بسته به تکنیک کاشت و مساحت تحت کاشت از ۶ الی ۲۴ ساعت طول میکشد .

۷- تبلیغات حول کاشت ۱۶۰۰۰ تار مو در یک جلسه واقعیت دارد؟

کاشت مو در تبریز: در صورت کاشت ترکیبی (FIT+FUT)  و به شرطی که فرد بانک موی بسیار پری داشته باشه امکان پذیره اما از انجایی که فردی با همچین مشخصاتی اصولا نیازی به کاشت نداره و یا به احتمال زیاد سطح بسیار کوچکی از موی سر ریخته که لزومی به برداشت این مقدار تار مو وجود نداره ، بنابراین این ادعا دور از واقع می باشد.

۸- آیا پس از پیوند مو استفاده از داروهایی مانند فیناستراید ضروری است؟

کاشت مو در تبریز: موهای کاشته شده بدون مصرف هرگونه دارو نیز رشد میکنند و فیناستراید به عنوان کاتالیزور عمل می کند و سرعت رشد و کیفیت موها را افزایش میدهد.

۹- ایا باید ریزش مو کاملا قطع شده باشد که عمل کاشت و پیوند مو انجام شود ؟ایا محدوده سنی برای کاشت وجود دارد ؟

کاشت مو در تبریز: خیر لازم به ریزش کامل موها برای انجام عمل کاشت مو نیست و محدوده سنی نیز ندارد اما بهتر است کاشت مو بعد از ۲۱ تا ۲۲ سال انجام شود.

۱۰- ایا امکان استفاده از موهای سایر نواحی بدن ( دستها پاها و سینه) در پیوند مو وجود دارد ؟

کاشت مو در تبریز: استفاده از موهای بدن به چند دلیل در حال حاضر چندان مورد استفاده قرار نمیگیرد که مهمترین انها عبارتند از: نا مشخص بودن دوام موهای بدن ،عدم هماهمگی جنس و میزان رشد موها ی بدن با موهای سر ، محدودیت تعداد موهای بدن برای استفاده در سر و باقی ماندن جوشگاه ناشی از برداشت مو از بدن.

۱۱- پس از کاشت مو -موها طی چه مدت میریزد؟

کاشت مو در تبریز: معمولا پس از انجام کاشت مو در حدود چند هفته بعد اکثریت ساقه ی موهای کاشته شده میریزد ولی با گذشت حدود ۳_۴ ماه مجددا رشد مینماید . انجام کاشت مو در مورد موهای موجود مانند شمشیر دو لبه تاثیر میکند یعنی هم میتواند سبب تقویت موهای موجود و هم میتواند سبب افزایش ریزش انها شود . ولی با مصرف فیناستراید میتوان از ریزش ناشی از کاشت مو جلوگیری کرد.

۱۲- آیا میتوان در ناحیه کم موی سر ،با کاشت تراکم ان را زیاد کرد؟

کاشت مو در تبریز: اصولا یکی از کاربردهای اصلی کاشت موی طبیعی افزایش پرپشتی و تراکم موها در نواحی دچار ریزش است . در واقع کاشت مو یا پیوند مو فقط برای افراد کاملا طاس کاربرد ندارد بلکه در بسیاری از موارد برای پرپشت کردن موها استفاده میشود.

۱۳- بهترین زمان کاشت مو در کدام فصل از سال می باشد؟

کاشت مو در تبریز: کاشت مو را میتوان در همه فصول انجام داد و از این لحاظ برتری وجود ندارد نکته مهم مراقبتهای لازم در چند روز پس از کاشت مو است مانند استراحت کردن در دو روز اول، انجام شستوشوی مرتب و روزانه سر، پرهیز از انجام فعالیتهای شدید فیزیکی در یک هفته پس از انجام کاشت مو.

۱۴- چه مدت طول میکشد که پس از کاشت مو وضعیت پوست سر عادی شود و آیا برای کاشت مو حتما موها بایستی کوتاه شود؟

کاشت مو در تبریز: حدود ۷ تا ۱۰ روز طول میکشد تا وضعیت پوست سر پس از کاشت مو کاملا به حالت عادی باز گردد . البته بهتر است برای کاشت مو در لابلای موها ، کوتاهی مو صورت بگیرد ولی بدون کوتاه کردن موها نیز کاشت مو قابل انجام است.

۱۵- آیاپیوند مو بین دو نفر امکان پذیر است؟

کاشت مو در تبریز: به دلیل اختلافات ژنتیکی بین افراد مختلف امکان انجام پیوند مو بین ۲ نفر وجود ندارد (مگر دو قلوهای همسان)

۱۶- آیا برای کاشت مو حتما باید سر تراشیده شود؟

کاشت مو در تبریز: هر چه موها کوتاهتر باشد سرعت و کیفیت کاشت مو بهتر می شود ولی می توان بدون تراشیدن سر نیز کاشت مو را انجام داد.

۱۷- ایا کاشت مو دردناک است ؟

کاشت مو در تبریز: خیر، با توجه به اینکه پیوند مو با روش بی حسی موضعی انجام می شود شخص هیچ نوع دردی را بابت کاشت مو متحمل نمی شود.

۱۸- بعد از کاشت مو معمولا به چند روز استراحت یا مرخصی  نیاز می باشد ؟

 کاشت مو در تبریز: روز بعد از کاشت پانسمان سر باز می شود و شخص می تواند با رعایت یک سری توصیه های کارشناسان کلینیک به فعالیت روزانه خود ادامه بدهد.

۱۹- منظور از گرافت چیست ؟

کاشت مو در تبریز:  واحد شمارش مو ی سر، گرافت ( GRAFT ) می باشد .هر گرافت ازچند تار مو تشکیل شده است که از ریشه به هم چسبیده اند. در جریان کاشت مو طبیعی موها بصورت واحدهای فولیکولی(میکروگرافت)از پشت سر برداشته شده و کاشته می شوند و لذا طبیعی ترین نتیجه پیوند مو بوجود می آید.

۲۰- در صورتی که بخواهیم از خارج کشور به منظور جراحی پیوند مو به ایران بیاییم حداقل چه مدت در ایران باشیم کافی است و چه اقداماتی باید انجام دهیم؟

کاشت مو در تبریز: برای این که مدت اقامت بیماران در تبریز طولانی نشود پس از آماده شدن جواب آزمایش های زیر جهت رزرو وقت مشاوره و تعیین وقت عمل حتما با مطب تماس تلفنی بگیرید و هماهنگی های لازم را انجام دهید. اصولا سه روز اقامت می تواند کافی باشد.

آزمایش های مورد نیاز :

CBC ، BUN ، CR ، FBS  ،BT ، PT ، PTT ، HIV- Ab ، HCV-Ab ، HBsAg